Open Monumentenweekend 13/14 sept

Op 13 en 14 september zetten de paters Lazaristen de poort in de Kerkstraat weer open voor bezoekers.
Er is dan veel te zien, te horen en te proeven! Men kan dan vrijelijk komen kijken in dit Rijksmonument dat uit de kapel, de grafkelder en de sacristie bestaat. Het Mutin-orgel wordt daar op gezette tijden bespeeld door pater H. de Cuijper. In de kapel zijn prachtige baljurken opgesteld en in de straalkapellen is bronswerk van Wim Komhoff te bekijken. In de expositie-gang naast de kapel is rond het thema ‘kleurrijke medemensen’ werk van Ans Houben te zien.

 

In de Montgomeryzaal laten Museum Peel en Maas, de Heemkundevereniging Helden met hun tijdschrift De Moennik en de bewaarders van het Mutin-orgel zien dat Erfgoed in Peel en Maas bewaard dient te blijven. Tevens kunt u zien dat dit Erfgoed blijvend in beweging is met de verbouwing van Folleville en de onlangs vernieuwde kloosterbibliotheek van de Lazaristen.
Er zijn op 13 én 14 september om 13.30u. en om 15.00u. twee rondleidingen door en bij de kapel.

 

In de tuin en in tenten is ruimte gegeven aan kunstenaars zoals schilders, beeldhouwers, metaalbewerkers en glaskunstenaars.

 

Ook is er de mogelijkheid om zelf van het ‘soep-project’ te proeven. Een prachtig voorbeeld van de bewogen zorg van de paters Lazaristen voor de medemens. “De kerk zit niet in de stenen, maar in de harten van mensen”.